Valytuvai

Kodėl svarbu laiku keisti automobilio stiklo valytuvus?

Geras matomumas – viena pagrindinių saugaus važiavimo sąlygų. Kad vairuotojo regos laukas blogomis oro sąlygomis būtų aiškus ir gerai matomas labai priklauso nuo automobilio priekinio stiklo valytuvų. Seni, neprižiūrėti valytuvai stiklą valo prastai, todėl vairuotojas gali laiku nepastebėti kito automobilio, kelio kliūties ar pėsčiojo. Vairuoti esant prastam orui ypač sudėtinga tamsiu paros metu, o jei dar ir automobilio valytuvai prastai valo stiklą, tai iki nelaimės - vienas žingsnis. Pastebėjus, kad stiklas nuvalomas prasčiau ar dalis stiklo nenuvaloma, būtina suskubti pasikeisti valytuvus ne tik tam, kad užtikrintumėte saugumą, bet ir dėl to, kad valytuvai gali subraižyti jūsų automobilio stiklą. Vertėtų sunerimti ir tada, kai valytuvai pradeda cypti bei palieka ryškias žymes ant stiklo. Keičiant priekinius valytuvus, reikia nepamiršti patikrinti ir galinio valytuvo. Apie galinio valytuvo būklę vairuotojai dažniausiai susimąsto tik tada, kai jo prireikia, tačiau svarbu kartas nuo karto patikrinti ir jo veikimą bei šluotelės būklę. Jei galinis stiklas nešvarus, vairuotojas nemato, kas vyksta kelyje už jo automobilio, arba važiuodamas atbulomis.

Kada reikia keisti automobilio valytuvus?

Gamintojai dažniausiai rekomenduoja valytuvus keisti kasmet. Tačiau, tai nereiškia, kad valytuvų tarnavimo laikas yra būtent toks. Yra sunku nustatyti, kas kiek laiko reikia keisti valytuvus, nes yra nemažai faktorių lemiančių valytuvų tarnavimo laiką. Valytuvų tarnavimo laikas aišku labai priklauso nuo to kaip dažnai valytuvai yra naudojami. Važinėjant kiekvieną dieną visais metų laikais, be abejo ir valytuvus keisti reikės dažniau. Žiemos metu vairuotojai dažnai daro klaidą, valytuvais bandydami nuvalyti prišalusį ledą ar sniegą – toks jų naudojimas stipriai sutrumpina tarnavimo laiką. Tokiu būdu gerus, kokybiškus valytuvus galima paversti netinkamais vos per kelis mėnesius. Valytuvų tarnavimo laikui įtakos gali turėti ir langų plovimo skysčiai. Vairuotojai dažnai klysta langų plovimo skysčio koncentrą sumaišę su vandeniu ne tokiomis proporcijomis, kokiomis rekomenduoja gamintojas ir to pasėkoje gaunama agresyvi medžiaga, kuri ėda valytuvų gumeles. Net ir retai važinėjant, valytuvus vis tiek reikia keisti, nors galbūt ir ne kasmet, nes valytuvo šluotelės guma sensta, kietėja ir valytuvo valymo kokybė prastėja. Todėl pagrindinis rodiklis kada keisti valytuvus - yra jų darbo kokybė. Jei valytuvai valo prastai - reiškia juos reikia keisti naujais.

Kokius valytuvus pasirinkti?

Kiekvienam automobiliui stiklo valytuvai turi būti pritaikyti individualiai, todėl, kad skiriasi ne tik valytuvų tvirtinimas, bet ir šluotelės ilgis bei paties valytuvo tipas. Paprastai valytuvai yra skirstomi į tris pagrindines rūšis: rėminiai, berėmiai ir hibridiniai. Paprasčiausi ir dažniausiai senesniuose automobiliuose naudojami yra rėminiai valytuvai. Jie tai pat  yra vadinami karkasiniais. Lyginant su kitomis valytuvų rūšimis, rėminiai valytuvai yra ganėtinai pigūs, tačiau žiemos sąlygomis jie gali valyti prasčiau, nes į karkasą patenka purvo ir drėgmės, kuriai užšąlus valytuvas blogai priglunga prie stiklo, cypia ir prastai valo.

Patys populiariausi yra berėmiai automobilio valytuvai. Šie valytuvai stipriau prisispaudžia prie stiklo, geriau valo, o ir jų estetinis vaizdas yra geresnis. Tačiau berėmių valytuvų tvirtinimas priklauso nuo automobilio markės, todėl parinkti juos reikia teisingai pagal savo automobilį. Paveikslėlyje žemiau - BOSCH berėmis valytuvas. Jeigu pageidaujate įsigyti labai gera kaina, spauskite ant paveikslėlio ir rinkitės pagal savo automobilį skyriuje "Stiklų valymas":

Bosch valytuvai

Hibridiniai valytuvai yra panašūs į rėminius, tačiau jų karkasas yra mažesnis. Taip pat jie turi ir plastikinį karkaso gaubtą, kuris saugo nuo purvo bei padeda užtikrinti geresnes aerodinamines savybes. Tiesa, specialistai pastebi, kad šiuos valytuvus vairuotojai renkasi rečiau dėl didesnės kainos ir riboto jų asortimento.

Kitas svarbus aspektas renkantis valytuvus - tai jų gamintojas. Dabar prekybos centruose, turgavietėse galima rasti labai pigių kinietiškų valytuvų. Tačiau tikrai nereikėtų tikėtis, kad už valytuvą sumokėjus 1,5 -2 eurus, nusipirksite kokybišką prekę. Tokie kinietiški valytuvai jau nauji dažniausiai erzinančiai cypia ir prastai valo, arba tarnauja labai trumpai. Reikėtų rinktis brangesnius, firminius valytuvus, nes kaip minėjome anksčiau, nuo jų priklauso jūsų važiavimo saugumas. Tikrai neverta rizikuoti savo ir kitų eismo dalyvių saugumu dėl sutaupytų keletos eurų, o ir tarnaus firminiai valytuvai žymiai ilgiau.

Šioje e-parduotuvėje prekiaujame aukštos kokybės, garsių pasaulinio lygio firmų BOSCH, DENSO, VALEO automobilio stiklų valytuvais. Šios firmos per daugybę metų yra ištobulinę valytuvų konstrukciją, gamybai naudoja tik kokybiškas medžiagas, užtikrina kokybės kontrolę, todėl pasirinkę jų gamybos valytuvus tikrai neapsigausite.

BOSCH "Aerotwin" valytuvai - geras matomumas išskirtiniam saugumui. Dėl naujo pobūdžio valytuvų gumos, pagerintos valytuvų gumelių technologijos bei išbandyto ir patikrinto ilgalaikio veikimo, BOSCH priekinio stiklo valytuvai užtikrins idealų matomumą bei didesnį saugumą. Apie BOSCH Aerotwin valytuvus galite pažiūrėti filmuką youtube. Spauskite ant paveikslėlio žemiau:

Bosch valytuvai

DENSO valytuvai. Denso valytuvai yra pritaikyta kaip originali įranga tokių automobilių priekiniams stiklams, kaip naujieji BMW X5 ir X6 modeliai, Land Rover Range Rover, Jeep Cherokee, japonų markės, įskaitant Lexus, Toyota, Honda, Mazda ir Suzuki, korėjiečių markės, įskaitant Hyundai ir Kia, ir visi Ferrari. Nuo 2008 m. DENSO valytuvų šluotelės yra populiariausių automobilių gamintojų pasirinkimas visame pasaulyje. Kodėl? Kadangi DENSO, kaip vienas didžiausių pasaulyje originalių transporto priemonių dalių ir sistemų kūrėjų ir gamintojų yra pažangių valytuvų šluotelių technologijų pradininkas. Nuo įprastų ir plokščių šluotelių iki naujausių hibridinių dizainų, DENSO valytuvų šluotelės sujungia intelektualų dizainą ir nepriekaištingą kokybę. Daugiau apie DENSO gamybos valytuvus galite paskaityti gamintojo svetainėje, spauskite ant paveikslėlio žemiau:

Denso valytuvai

Valeo stiklo valytuvai. Valeo stiklų valytuvai yra itin paklausūs, nes gaminami iš natūralios gumos. Inovacinis šluotelės profilis padeda efektyviai valyti stiklą nuo purvo (vabzdžių, dulkių ir t.t.) ir visiškai šalinti vandenį nuo priekinio stiklo. Speciali grafito danga apsaugo valytuvus blogomis oro sąlygomis ir neleidžia jiems prišalti prie stiklo, kas užtikrina ilgą Valeo valytuvų tarnavimo laiką. 

Ieškokite firminių valytuvų pagal savo automobilį mūsų Autodalių kataloge, skyriuje "Stiklų valymas". Kad pradėti paiešką, spauskite ant paveikslėlio žemiau:

valeo stiklų valytuvai