Variklio alyvos

Aukščiausios kokybės, originalios variklio

alyvos jūsų automobiliui

Gera variklinė alyva – variklio ilgaamžiškumo garantas. Tinkamai parinkta variklio alyva gali ne tik prailginti variklio tarnavimo laiką, bet ir paversti važiavimą sklandesniu, dinamiškesniu bei malonesniu. Variklio alyva yra skirstoma į mineralinę, pusiau sintetinę ir sintetinę...

Aukščiausios kokybės, originalios variklio

alyvos jūsų automobiliui

Gera variklinė alyva – variklio ilgaamžiškumo garantas. Tinkamai parinkta variklio alyva gali ne tik prailginti variklio tarnavimo laiką, bet ir paversti važiavimą sklandesniu, dinamiškesniu bei malonesniu. Variklio alyva yra skirstoma į mineralinę, pusiau sintetinę ir sintetinę. Sintetinė, pusiau sintetinė ir mineralinė alyva (tepalas) skiriasi savo pagrindu, iš kurio yra pagaminta, bei savybes pagerinančių priedų turiniu.  Mineralinė alyva šiuo metu beveik nenaudojama. Šiuolaikinių automobilių gamintojai dažniausiai rekomenduoja naudoti sintetinę alyvą, kuri yra geriau pritaikoma prie variklių gamintojų reikalavimų, o varikliai tampa patvaresni ir ilgaamžiškesni. Be to, sintetinės alyvos yra termiškai stabilesnės, gali dirbti aukštesnėje temperatūroje ir atlaikyti didesnes tepamų paviršių apkrovas. Jos taip pat įtakoja mažesnį variklio dalių susidėvėjimą ir trinties pasipriešinimą, padeda taupyti degalus. Sintetinė alyva geriau nei mineralinė užtikrina variklio švarą, sumažina jame besikaupiančias nuosėdas ir pratęsia alyvos keitimo intervalus. Taip pat palengvina variklio užvedimą esant šaltam orui. Dėl visų šių priežasčių daugumoje naujų automobilių yra naudojamos sintetinės alyvos. Variklio alyvos yra gaminamos skirtingo klampumo. Skaičiai (pvz.: 5W-40 ) reiškia alyvos klampumą. Skaičius su raide W nurodo klampumą žemoje temperatūroje, pavyzdžiui, 0W, 5W, 10W, 15W, o skaičiai be raidės W nurodo klampumą aukštoje temperatūroje, pavyzdžiui, 20, 30, 40, 50. Kuo klampumas mažesnis, tuo mažesnė vidinė alyvos trintis, taigi mažesni ir variklio galios nuostoliai. Savo ruožtu didesnis klampumas geriau apsaugo variklį nuo dėvėjimosi. Taigi, alyvos klampumas turi būti tam tikras kompromisas tarp šių ribinių reikalavimų.

Kaip žinoti kokią alyvą pasirinkti? Visada reikia naudoti alyvą, kuri atitinka automobilio gamintojo kokybės reikalavimus. Todėl reikėtų laikytis automobilio aptarnavimo instrukcijos nurodymų. Joje yra nurodyti alyvos klampumo ir kokybės parametrai, pavyzdžiui, klampumas – SAE 5W-30, SAE 10W-40, kokybė – ACEA A3/B4, API SL/CF, VW 507.00, MB 229.51, BMW Longlife-01. Reikia pasirinkti tokią alyvą, kurios klampumas ir kokybė atitiks nurodytą instrukcijoje. 

Jeigu nežinote kokia alyva rekomenduojama jūsų automobiliui, galite pasinaudoti alyvos gamintojų katalogais ir pasirinkti alyvą pagal savo automobilį:

1. CASTROL katalogas

2. RAVENOL katalogas

Daugiau

Variklio alyvos Autodalys internetu